Асоціація “ДжіЕс1 Україна” > Система GS1 > Ідентифікація та штрихове кодування

Ідентифікація та штрихове кодування

Система ідентифікації та штрихового кодування GS1 надає численні преваги світові, у якому ми живемо. Кожне сканування означає збережений час, не змарнований на чекання у чергах, та збережені гроші – адже зчитування кожного штрихового коду сканером трохи зменшує собівартість товару на етапі реалізаці. На продаж одиниці товару без застосування сканера, продавець витрать щонайменше 10 – 20 секунд, а штриховий код дозволить зробити це за 1 – 2 секунди. Ці невеликі на перший погляд заощадження операційного часу, помножені на багатотисячні партії проданих товарів складають колосальні зниження собівартості продукції для кінцевого споживача.

Але це лише частина переваг. Сканування штрихових кодів дозволяє виробникам та торгівлі краще розуміти споживчі вподобання та організувати виробництво і постачання таким чином, щоб виробляти товарів рівно стільки, скільки потрібно споживачам, забезпечуючи постійну наявність потрібного товару на торгових полицях.

Всесвітня система ідентифікації та штрихового кодування GS1 становить основу найсучасніших практичних застосунків у сфері інформаційних технологій. Система складається із комплексу стандартів, що встановлюють єдині всесвітні правила унікальної ідентифікації та застосування штрихових кодів.

Основні принципи системи ідентифікації та штрихового кодування в системі GS1:

  • Послідовні стандарти ідентифікації товарних позиції (GTIN), торгових партнерів та їх підрозділів (GLN), логістичних одиниць (SSCC), інвентарного майна (GIAI), зворотнього інвентарного майна (GRAI), стосунків, пов’язаних із наданням послуг (GSRN), та документів (GDTI).
  • Всі стандартні ідентифікаційні номери GS1 мають чітко визначену структуру і в своєму складі передбачають спеціальний розряд, що називається “контрольна цифра”. Значення цього розряду обчислюється на основі попередніх цифр номера.
  • Для всіх ідентифікаційних номерів GS1, а також додаткових даних (номери партії, дати тощо) встановлено чіткі правила подання в штрихових кодах GS1.
  • Застосування стандартів ідентифікації GS1 є обов’язковою умовою багатьох застосувань штрихового кодування (наприклад, сканування товарів у роздрібній торгівлі), електронного обміну даними між учасниками торгових стосунків (електронні “Замовлення”, “Рахунки-фактури” тощо), а також у процесах синхронізації даних між
  • Ідентифікаційні номери GS1 можуть слугувати основою даних, що подається в радіочастотних мітках відповідно до нового всесвітнього стандарту – Електронний Код Продукту (EPC).